Dostosuj widok
Logowanie

Stomatologia-Topdent

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Jestes tutaj: Strona główna
piątek, 18 Kwi 2014

Email Drukuj PDF

Stomatologia estetyczna - poprawa wyglądu jamy 
ustnej i zębów, a tym samym samopoczucia
naszych pacjentów.

 

 

 

 

 

 

 

Piaskowanie zębów

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu wszelkich osadów z zębów za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby.

Skaling - usuwanie kamienia nazębnego

Za pomocą skalera ultradźwiękowego usuwany jest kamień nazębny składa się on ze zwapniałych warstw płytki nazębnej. Początkowo jego odkładanie na zębach przebiega bezobjawowo, lecz w miarę powiększania swych wymiarów może powodować wiele chorób m.in. zapalenie i krwawienie dziąseł, próchnicę, rozchwianie zębów. Po usunięciu kamienia skalerem poleruje się oczyszczone powierzchnie i zabezpiecza zęby lakierem fluorowym w celu ograniczenia nadwrażliwości pozabiegowej.

Wybielanie zębów

Metoda nakładkowa

Na pierwszej wizycie pobieramy wyciski. Pozwalają one na wykonanie przez protetyka dla każdego pacjenta indywidualnie nakładek na zęby z masy plastycznej. Nakładki muszą być dobrze dopasowane, by nie dopuścić do kontaktu środka wypełniającego/wybielającego z dziąsłem Nakładka jest przezroczysta, wygodna oraz elastyczna zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niemalże niezauważalna w ciągu dnia.
Podczas drugiej wizyty wydajemy pacjentowi nakładki i strzykawki z wybranym przez siebie żelem oraz wyjaśniamy, jak go aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać Pacjent musi pamiętać, że aplikuje żel do jednej szyny i wy bielą najpierw jeden luk zębowy. Niewłaściwe jest aplikowanie żelu do dwóch szyn jednocześnie, ponieważ nie będziemy w stanie ocenić stopnia i efektu wybielenia. W domu w prosty sposób pacjent umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach pozostawia na całą noc. Efekt jest widoczny bardzo szybko, często już po pierwszej nocy.

Wybielanie w  gabinecie

Jedną z najnowocześniejszych, a przy tym stosunkowo tanią metodą jest system Opalescenc Boost. Przeprowadzana jest w ciągu jednej tylko wizyty, daje rewelacyjne efekty - zęby można wybielić nawet o 8 odcieni w skali Vita. Efekt, zależnie od stylu życia, diety i przyjmowanych lekarstw, może być widoczny nawet przez kilka lat. Metoda ta nie wymaga ani używania nakładek, ani specjalnej lampy. Dzięki neutralnemu pH (7,0) i maksymalnej aktywności utleniającej preparatu jest wysoce efektywny i jednocześnie nie uszkadza szkliwa. Badania wykazały, że jest to system nieszkodliwy dla zębów i przyzębia oraz bezpieczny dla zdrowia pacjenta. 

Przed wybielaniem

Po godzinnym zabiegu w gabinecie

Dowiedz się więcej o wybielaniu...

Licówki

Licówki są rozwiązaniem stosowanym w stomatologii estetycznej. Stosowane sa w przypadku kiedy chcemy osiagnąć efekt białych i równych zębów oraz przy uzupełnianiu niewielkich uszkodzeń i ukruszeń zębów. Licówka to porcelanowy płatek naklejany na widzoczną część zęba. Założenie licówek ceramicznych jest przeprowadzane w ciągu dwóch wizyt. Podczas pierwszej lekarz oszlifuje przednią część zębów  (o maks. 0,4mm) i pobierze odcisk zęba. Następnie odcisk wysyłany jest do gabinetu protetycznego, w którym według wzoru zostaną wykonane licówki. Czas oczekiwania to średnio 10 dni, w czasie których można korzystać z licówek tymczasowych, wykonanych przeważnie z kompozytu (materiału, z którego się wyrabia „białe plomby"). Podczas drugiej wizyty następuje przymiarka przygotowanych licówek i jeśli nie ma żadnych problemów z ich funkcją czy wyglądem, lekarz przystępuje do umocowania ich na stałe. Po przyklejeniu licówek są jeszcze dodatkowo oszlifowane, tak aby uzyskać ich doskonały wygląd

KLIKNIJ ŻEBY SPRAWDZIĆ CENY


Email Drukuj PDF
Top Dent jest nowoczesnym gabinetem stomatologicznym z 20 - letnią tradycją. Nasz zespół to lekarze doświadczeni sprawnie posługujacy się nowoczesnymi technologiami, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej stomatologii stale podnosza swoje kwalifikacje, a niektórzy z nich sami prowadzą szkolenia dla innych stomatologów w całym kraju. W naszym gabinecie możecie Państwo oczekiwać miłej a zarazem profesjonalnej obsługi. Duży nacisk kładziemy na dostosowanie się do potrzeb pacjenta, stworzenie mu komfortowych warunków leczenia oraz wykonanie usług stomatologicznych na najwyższym poziomie jakościowym oraz estetycznym.
?>